Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA

Zapraszamy do biblioteki  codziennie w godzinach:

Poniedziałek - czwartek - od 8.00 - 14.20

Piątek - od 8.00- 11.35

Biblioteka szkolna przeznaczona jest nie tylko dla uczniów, ale także rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły.

Usytuowana jest w dogodnym miejscu, a w jej skład wchodzi: wypożyczalnia i  czytelnia.

Zgromadzono w niej ok. 10 tysięcy książek, w których skład wchodzi beletrystyka (w tym lektury szkolne), literatura popularnonaukowa ze wszystkich dziedzin nauki. Przeszukiwanie zbiorów ułatwiają  katalogi kartkowe: alfabetyczny i rzeczowy.

Systematycznie zbiory biblioteki powiększane są o nowe książki, zakupione zgodnie z zapotrzebowaniem szkoły i sugestiami czytelników. Księgozbiór wzbogacany jest również dzięki darom książkowym pochodzącym od uczniów i absolwentów.

Zbiory biblioteki chętnie wykorzystywane są przez nauczycieli do przygotowywania ciekawych zajęć, zaś uczniowie korzystają z różnych źródeł informacji wzbogacając swoją wiedzę zdobytą w czasie lekcji. Biorący udział w konkursach przedmiotowych uczniowie często wspomagają się księgozbiorem biblioteki.

Każdy czytelnik może liczyć na życzliwą i fachową pomoc w wyszukiwaniu informacji na każdy temat.

Opiekunem biblioteki jest Pani Beata Wojtkowska

Domowa biblioteka, czyli co robić w domu, kiedy nie możemy wypożyczyć książki?

Poniżej odnośniki do darmowych ebooków, audiobooków, podcastów i innych materiałów literackich. Razem przetrwamy trudny czas!,

Na początek mamy dla Was wybór kilku darmowych audiobooków dla młodzieży z serwisu Wolne Lektury.

Jest to znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Założenie jest proste: bez wychodzenia z domu… wyruszamy w daleką podróż. Miłego słuchania!

1. Daniel Defoe "Robinson Crusoe"

2.  Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera"

3. Miguel de Cervantes "Don Kichot z La Manchy"

4.  Rudyard Kipling "Księga dżungli"

5.  Robert Louis Stevenson "Wyspa skarbów"

6.  Henryk Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy"

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Wikiźródła:
Niezdecydowanym polecam opcję: Losowy tekst :)

Audiobooki

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

Spotify

Spotify to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.