Jesteś tutaj: Start / KL.VIII / INFORMATYKA

W języku Scratch przygotuj dowolną animację dla min. 3 „duszków”. Schemat działania sfotografuj (czytelnie) ewentualnie nagraj krótki filmik z jej działania. Pracę zapisz pod nazwą Animacja. Można skorzystać z darmowej wersji Scratch, w przypadku trudności z dostępem do Scratch’a, można wykorzystać jakikolwiek język programowania i wykonać dowolną pracę.

Zaprojektuj w arkuszu kalkulacyjnym Excel tabelę do obliczania pól figur (prostokąta, trójkąta, trapezu). Wpisz odpowiednie dane dla 6 figur każdego rodzaju i przeprowadź obliczenia. Plik zapisz pod nazwą Pola.